Через відмову батьків у Калуші понад 50 дітей не щеплені від поліомієліту

 • З метою реагування на спалах поліомієліту в Україні, який повернувся, з 1 лютого 2022 року починається перший раунд форсованої планової імунізації проти поліомієліту дітей від 2 місяців до 6 років.

  За словами начальника Калуського відділу ДУ “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Богдана Пеленички, будуть підлягати вакцинації 340 дітей. З них 286 невакцинованих за календарем і 54 дитини — через відмову батьків, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Вікна“.

  Загалом вірус поліомієліту вражає спинний мозок та інші відділи центральної нервової системи. 5-10% паралізованих внаслідок поліомієліту хворих помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. Найбільш вразливі до хвороби діти до 6 років.

  Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту та вірусоносії. Вірус може передаватися через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу. Також можлива передача мікроба повітряно-краплинним шляхом.

  Заразними при поліомієліті є біологічні виділення з верхніх дихальних шляхів та випорожнення від хворих. Єдиним надійним засобом запобігання важкому поліомієліту вважається імунізація, яка згідно з Національним календаря профілактичних щеплень в Україні проводиться дітям, починаючи з двомісячного віку від народження, розповідає Богдан Пеленичка.

 • До теми: прикарпаття у трійці областей із найгіршими показниками вакцинації проти поліомієліту

  Україна запускає вакцинацію дітей від поліомієліту: в якому віці потрібно робити щеплення

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!