Франківський науковець став лауреатом літературного конкурсу у США

 • Ігор Любчик – доктор історичних наук, доцент кафедри українознавства і філософії ІФНМУ став лауреатом літературно-наукового конкурсу Фундації Українського Вільного Університету імені Воляників-Швабінських (Нью-Йорк, США).

  Як йдеться на сторінці Івано-Франківського національного медичного університету, він став лауреатом за праці видані у 2020 році, пише “Галицький кореспондент”.

  Журі в складі Ольги Воляник-Кузишин, Ігоря Николюка, Лариси Заник та Ганни Дудик присудило Ігореві Любчику другу премію за книгу “Лемківські долі: трагізм і пам’ять поколінь”. Це монографія про український етнопростір, який не був загублений і забутий його автохтонами – лемками, з якого їх свідомо і насильно вигнали.

  Автор наголошує на потребі постійно пам’ятати і нагадувати про це не тільки українцям, але і полякам і словакам. Книга має багато унікальних ілюстрацій лемківських родин та копій важливих документів. Вони підтверджують, що попри те, що лемки були розділені державно-політичним кордоном, їх завжди об’єднувала ідея української державності.

  Конкурс імені Воляників-Швабінських має на меті відзначення кращих наукових праць із українознавчої тематики написаних українською або англійською мовою. Оцінювалися твори, які вперше з’явилися друком у 2020 році.

 • До теми: франківець увійшов у ТОП-100 лікарів України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!