Франківцям показали фільм про Голодомор

  • 21 листопада у вільному просторі «Paragraph» відбувся показ стрічки «Живі» українського режисера-документаліста Сергія Буковського.

    Молодіжний Націоналістичний Конгрес нагадали людям трагедію 1932-1933 років, яка відбувалася на теренах України. У стрічці поєднуються свідчення людей, які пережили Голодомор та записи щоденника британського журналіста Гарета Джонса, який відвідав Харківщину в березні 1933 року.

    Після повернення в Британію він намагався розповісти засліпленому суспільству Європи та Америки про трагедію на Україні, і, ймовірно, саме за ці свідчення заплатив життям.

    «Кінострічка «Живі» показує те, як українці були проти колективізації, приймаючи радше депортацію і смерть. Це залишається актуальним і набуває нового звучання у контексті російської агресії проти України останніх років. Щоправда, зараз українцеві доводиться опиратись не колективізації, а захопленню територій, нав’язуванню чужих цінностей, намаганню зламати його волю. І він так само, як і 85 років тому, приймає «радше депортацію і навіть смерть», – розповідає організатор кінопоказу Любінець Софія.

    Нагадаємо, У Франківську розповіли, як вшанують героїв Майдану та жертв Голодомору

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!