Історичне рішення: Франківськ створив ОТГ з двома селами

Сьогодні, 9 жовтня, в Івано-Франківську відбулось позачергове засідання сесії міської ради. Одним з питань, яке розглянули депутати – про добровільне приєднання сіл до міста. Мова йде про створення ОТГ між Івано-Франківськом та селами Підлужжя та Черніїв.

Директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк наголосив, що сьогодні в питанні створення ОТГ ставиться велика крапка і він радий цьому.

«Утворюючи громаду, ми суттєво дивимось у майбутнє міста і сіл. Ми ще й отримуємо низку переваг від держави, зокрема субвенції», – сказав Панасюк.

Також він зазначив, що тепер громада отримає нові землі від Підлужжя та Черніїва. Раніше ці села не могли користуватись територією за межами населених пунктів, проте ОТГ зможе це робити. Крім того, тепер громада отримає доступ до різних грантових програм, зокрема освітніх та медичних.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків додав, що це історичне рішення для міста.

«Це вимога часу. Від рішення про об’єднання виграють не тільки жителі сіл, а й міста. Саме це рішення запишуть в історію міста. Це раз підкреслюю, основне для нас у створенні громади – добровільність», – додав Руслан Марцінків.

Міський голова також сказав, що паралельно у двох селах відбулись сесії сільських рад. Одразу після них сільські голови відправились до міста, щоб підписати документи про створення ОТГ. Згодом депутати міськради проголосували за утворення Черніївського та Підлузького старостинських округів, затвердили положення про старосту та обрали старостів двох сіл.

Староста села (колишній голова села) Чернієва Богдан Грейда першим приїхав на підписання. Пояснив, що вони зібралися на сесію о 8 ранку і там вирішили приєднатися до міста.

«Ми об’єднуємось вперше. Багато довелось працювати і перевірити. Може щось буде і зле, але я надіюсь, що це рішення принесе нам велику користь», – сказав Грейда.

До теми: Ще три села захотіли увійти до складу Івано-Франківської ОТГ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!