Івано-Франківщина витратить 2.73 мільярда гривень на охорону довкілля

 • Сьогодні, 23 грудня, в Івано-Франківську триває засідання другої сесії обласної ради восьмого демократичного скликання.

  Депутати розглянули низку комплексних обласних програм на наступні роки. Зокрема, мова йшла про масштабну “Програму охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області до 2025 року”.

  Керівник управління екології та природних ресурсів ОДА Андрій Пліхтяк розповів, що програма приймається з метою покращення стану навколишнього природного середовища, умов життєдіяльності населення та забезпечення екологічної безпеки регіону.

  На виконання заходів програми на наступні п’ять років запланували витратити 2.73 мільярда гривень – по 546 мільйонів щороку. Мова йде про такі заходи, як облаштування каналізаційних мереж, берегоукріплення, встановлення станцій моніторингу якості повітря, зменшення викидів на підприємствах, утилізацію сміття і так далі.

  “Не менш важливим питанням, що потребує невідкладного вирішення, є переробка промислових та побутових відходів. На території Івано-Франківської області зосереджено 15 постійно діючих полігонів твердих побутових відходів, з яких паспортизовані лише дев’ять. На кінець 2019 року загальний обсяг відходів, накопичених протягом експлуатації, у спеціально відведених місцях чи об‘єктах всіх класів небезпеки в містах та районах становить 45995,8 тис. тонн”, – йдеться в документі.

  З повним списком заходів програми можна ознайомитися за посиланням.

  Депутати проголосували “за”, підтримавши цю програму.

  Читайте також: Бюджет Івано-Франківщини у 2021 році буде на 400 мільйонів меншим, ніж торік

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!