Івано-Франківська обласна рада виступила на захист закону про державну мову

 • Сьогодні, 23 грудня, в Івано-Франківську триває засідання другої сесії обласної ради восьмого демократичного скликання.

  Депутати розглянули питання “Про звернення облради щодо сприяння Уповноваженому із захисту державної мови у здійсненні контролю за виконанням законодавства”. 

  “Ми завжди мали тверду позицію щодо відстоювання державницьких позицій України. Питання захисту української мови завжди є і було актуальним, особливо у нинішніх умовах. Станом на сьогодні у ВРУ зареєстрували так званий “законопроєкт Бужанського”, прийняття якого зробить безкарним порушення закону України про державну мову. Українофоби знову пішли в атаку на нашу мову”, – сказала депутатка облради Наталя Перцович.

  За її словами, зараз відбувається посягання на закон про забезпечення функціонування української мови як державної, і цим атакам потрібно давати відсіч.

  “Ми також закликаємо ВРУ утриматися від ухвалення будь-яких законопроєктів, спрямованих на звуження повноважень цього закону та зменшення поширення української мови. Адже наша мова – не просто засіб спілкування, а й потужний чинник творення нації”, – додала Наталя Перцович.

 • Депутати всіх фракцій підтримали це звернення. 77 обранців проголосували “за”.

  Читайте також: Бюджет Івано-Франківщини у 2021 році буде на 400 мільйонів меншим, ніж торік

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!