На Прикарпатті хочуть відновити австрійські ДОТи часів Першої світової

 • Сьогодні, 7 вересня, в Івано-Франківську анонсували старт проєкту “Австрійські ДОТи в Богрівці – свідки Великої війни 1914 – 1918 років”.

  Проєкт здійснюється у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” і фінансується коштом Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики.

  Як розповів ініціатор проєкту Сергій Адамович, мова йде про австрійські оборонні споруди з бетону в селі Богрівка, що на Богородчанщині. Їх називають ДОТами – від скорочення “довготривала оборонна точка”. Цим ДОТам – понад сто років, вони досить добре збереглися, і їх планують відновити.

  “Сподіваємось, що ця історична оборонна лінія стане однією з туристичних принад Прикарпаття. Адже мілітарний туризм – це популярна в Європі річ, люди цікавляться спадщиною часів війни”, – сказав Сергій Адамович.

  Манолій Піцуряк, голова Солотвинської ОТГ, каже,  що село Богрівка має близько 800 жителів, тож є невеликим і розміщеним у гірській місцевості. За його словами, громада готова долучатися і сприяти цьому проєкту.

  “Це прекрасна гірська місцевість, там неймовірні краєвиди. Австрійці свого часу недарма обрали цю позицію, там дуже добра видимість. І от ми хочемо відновити ці об’єкти, щоб до нас приїхали туристи. Ми долучимося, в тому числі фінансово”, – зазначив Манолій Піцуряк.

  У рамках проєкту планують відновити не лише ДОТи, деякі з яких мають по три поверхи, а й окопи та оборонну лінію – щоб відвідувачі уявляли, як це виглядало 100 років тому.

 • Читайте також: історія у доступній формі: у Франківську презентували книгу про Євгена Коновальця

  Немає опису.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!