На Прикарпатті УГКЦ покарала священника за те, що він бере участь у місцевих виборах

 • Коломийська єпархія Української греко-католицької церкви покарала капелана Миколу Мединського, який не відмовився кандидувати в депутати Івано-Франківської обласної ради. Про це йдеться у позасудовому декреті суспенди.

  Микола Мединський порушив інструкцію про поведінку священнослужителів під час виборчих кампаній та інструкцію поведінки священника в соціальній мережі, повідомляє «Суспільне»

  Священник, попри канонічне попередження, яке вручили йому 13-го жовтня та обіцянки 15-го жовтня зняти свою кандидатуру в депутати обласної ради, досі бере участь у передвиборчій кампанії.

  Тому на капелана Мединського наклали кару суспенди терміном на три місяці.

  “Повідомляємо, що від моменту вручення та повідомлення даного Декрету ви маєте перешкоду у звершенні будь-яких священнодійств, як особисто, так і в співслужінні з іншими священнослужителями, крім того забороняються використання церковних відзнак та виїзди з капеланським служінням на Схід України аж поки не буде повідомлено щось інше”, – йдеться в декреті.

  Окрім цих обмежень, капелана Мединського скерували “для посиленої молитви” в єпархіальний реколекційний центр Андрія Первозванного у місто Яремче (Дора).

  Нагадаємо, що “ОПОРА” зазначає, що Виборчий кодекс  не забороняє священникам брати участь у політичному житті. Втім, стаття  5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» каже, що релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки. 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!