Повернувся з-за кордону: як медик 102-ї бригади на позивний “Янкер” служить в мінометній батареї

 • У 2014 році чоловік поїхав на заробітки до Норвегії, але повернувся у лютому 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
   
  Історію розповіли на сторінці 102-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, передає “Галицький кореспондент”.
   
  Військовий лікар із позивним «Янкер» 102-ї окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини був учасником «Революції Гідності». 
   
  «Був у відпустці два тижні – і мене тягне назад до хлопців. Не можу вдома довго, знаючи, що тут твориться», – каже медик мінометної батареї 75 батальйону з позивним «Янкер».
   
  Йому пропонували забрати жінку з дитиною і повернутись в Норвегію, пропонували там житло, роботу. Але він обрав інший шлях.
   
  «Спочатку мене в армію не хотіли брати через тяжку контузію. Я отримав її ще у 2014 році на Майдані, лежав у лікарні в Києві. Я багато разів ходив і просив, щоб мене взяли. Нарешті запропонували посаду медика – я погодився», – пригадує «Янкер.
   
  Попри те, що він медик, чоловік допомагає хлопцям стріляти з мінометів – подає міни, розпаковує, розкладає міномет та виконує інші завдання.
   
  «Я люблю Україну, наш Івано-Франківськ, і не хотів би кудись їхати в Європу. Я був там і можу сказати, що там теж не все так ідеально, як на картинці. Нам кажуть, що Париж найкраще місто, я був там, бачив – центр чистий, вилизаний, але якщо пройтись по районах, там теж брудно, погані дороги, бідні квартали, є багато бідняків», – додає на завершення «Янкер».

  До теми: На Івано-Франківщині волонтери відновлюють будинок сім’ї, сина яких вбила російська ракета

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!