Продовження традиції: завтра в Україні розпочнеться другий Національний тиждень читання

 • В Україні завтра, 12 грудня, розпочнеться другий Національний тиждень читання.

  Минулого року його започаткував Український інститут книги спільно з Мінкультом, і попри війну, в Україні продовжують цю традицію та дбають про культуру, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на першу леді Олену Зеленську.

  “Національний тиждень читання” – це щорічна акція, яку проводять, щоб привернути увагу до українських книжок, наявних у бібліотечних фондах України, популяризувати читання як життєву практику серед українців й посприяти розвитку популярної літератури українською мовою.

  “Цьогоріч багато кому з нас хочеться подолати минуле – зрозуміти, звідки тягнеться коріння зла, принесеного росіянами на нашу землю. Хтось шукає відповіді в історії: вчитується глибше в трагедії Сандармоха та Биківні, відкриває для себе прізвища, які Росія намагалася закопати в землю. Хтось розуміє, що час переосмислити шкільні знання, і зачитується авангардною поезією Михайля Семенка або чуттєвими листами, які Василь Стус писав синові”, – пише Олена Зеленська.

  За її словами, водночас дуже хочеться розуміти й сучасність. Порівняти на смак галицьку українську й ту, якою попри вигадки росіян завжди розмовляли на Сході. Прочитати авторів, які просто зараз пишуть романи, воюючи на фронті. Бо ці твори про життя, яке нас оточує.

  “Якою б не була ваша #КнигаНаВійні, головне – що вона є. Читайте, щоб відкривати для себе багатогранність нашої та світової культури. Читайте, коли хочеться відволіктися від поганих новин. Читайте самі та разом із дітьми. Бо книжки і є тим самим світлом, що долає морок”, – додала перша леді.

  Читайте також: Донатьте заради перемоги: “Антитіла” презентували оновлений “Щедрик”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!