Депутати обласної ради пересварились через Угринівську і Загвіздянську ОТГ

Сьогодні, 1 березня, в Івано-Франківську триває друге пленарне засідання 27-ї сесії обласної ради.

Одним з питань, які розглянули депутати, стало звернення обласної ради щодо необхідності дотримання Конституції України та вимог законодавства у процесі добровільного об’єднання територіальних громад. Мова йде про таку проблему на шляху децентралізації, як створення малоспроможних ОТГ.

“В області існує кілька об’єднаних територіальних громад, утворених всупереч прийнятому перспективному плану – так званих укрупнених сільських рад. Утворення таких громад не відповідає вимогам кількох законів, а ґрунтується тільки на принципі добровільності. Досвід функціонування таких громад підтверджує їхню неефективність, фінансову неспроможність тощо”, – розповів Василь Мельничук, голова постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

Депутат Роман Ткач розкритикував таке звернення і запитав, чи йдеться про Загвіздянську і Угринівську ОТГ, на що отримав позитивну відповідь. Він назвав ці громади цілком законними і такими, що відповідають бажанням людей

“Ні я, ні голова ОДА не є проти добровільного об’єднання громад. Але Загвіздянська і Угринівська ОТГ, на нашу думку, не можуть стати повноцінними громадами. Кабінет Міністрів всупереч нашій думці затвердив ці громади – тож в такому випадку хай і бере на себе всю відповідальність за ці громади”, – відповів йому Василь Мельничук.

Нагадаємо, На Прикарпатті існує кілька ОТГ, утворених всупереч перспективному плану

Суперечливим це звернення назвав і депутат Богдан Кобилянський, сказавши, що кожен депутат може ставитись до цих ОТГ по-різному, але в законах немає обмежень та вимог дотримуватись перспективного плану.

“До вас завтра прийде громада Загвіздя і запитає – а який закон ми порушили? І відповіді ніхто їм не дасть, бо її нема. Тож голосувати за таке звернення не можна”, – запевнив Кобилянський.

На захист двох вищезгаданих громад стала і депутатка Ольга Галабала, назвавши їх цілком спроможними та перспективними. Вона закликала не створювати перешкод для людей, які захотіли об’єднатись.

Зі свого боку, депутат Ігор Дебенко назвав ці дві громади штучними, малоспроможними і утвореними всупереч перспективному плану. Він зазначив, що Кабмін проігнорував думку Івано-Франківської обласної ради з цього питання, що може створити небезпечний прецедент.

“Міська влада Івано-Франківська захотіла просто “ковтнути” приміські села. А Угринів і Загвіздя не захотіли такої долі і створили свої громади. І тепер одна політична сила, яка має у міській раді більшість, займається політиканством замість політики”, – висловився Роман Ткач.

Під час голосування свої голоси “за” це звернення віддали лише 32 депутати, тож воно не було прийнято. Але після обідньої перерви депутати поставили це питання ще раз, оголосивши, що доопрацювали та змінили його текст – і з другого разу все-таки проголосували “за”.

Читайте також: Реформи і співпраця: голова ОДА Олег Гончарук відзвітував перед обласною радою

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!