Кохання по-лемківськи: у Франківську говорили про жарти, традиції та пісні лемків

 • Сьогодні, 17 лютого, в Івано-Франківську організували зустріч, де говорили про лемків. Захід під назвою “Кохання по-лемківськи” влаштували в Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Івана Франка.

  Голова Лемкоклубу Анна Кирпан розповідає, що час від часу вони влаштовують схожі заходи присвячені лемкам, проте сьогоднішній особливий. На нього запросили молодь до 35 років. Жінка зізнається, що були сумніви, чи зберуться люди.

  “Буває, що на такі зустрічі приходять люди старшого та середнього віку, але з молоддю складно”, – наголошує пані Анна.

  Під час заходу учасникам розповіли, як колись знайомились дівчата та хлопці на Лемківщині, як вони одягались, які прикраси носили, як проводили вільний час тощо.

  На зустріч завітали не тільки франківців, а й гості із сусідніх місць. Наприклад голова ГО “Молода Лемківщина” Микола Крупей приїхав із Львова. Саме сьогодні ця організація презентувала у Франківську лемкоспіви, тобто лемківську музичну культуру. Чоловік наголошує, що співати лемківські пісні не просто і спочатку треба вивчити їхню говірку.

 • Нагадаємо, прикарпатський письменник Тарас Прохасько колись у своєму блозі у “Галицькому кореспонденті” розповів, що теж має лемківську кров. Більше читайте тут.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!