Культ особи: Мар’яна Тімраз

 • Поєднати медицину і мистецтво. Коли почався курс анатомії, студентка Івано-Франківського національного медичного університету Мар’яна Тімраз почала перемальовувати анатомічні атласи, бо так легше засвоювала інформацію.

  Спершу дивувалися і одногрупники, і викладачі – ще не бачили, аби так вчили матеріал. Дівчина читає нову тему і одразу все вимальовує. Так, це трохи довше, але дієвіше для неї. Каже, не завжди може запам’ятати потрібну назву кістки чи м’яза, але точно покаже, де вони розміщені.

  «Якось я прийшла на відробку, – розповідає студентка, – викладач побачив мої конспекти, наскільки детально я розмалювала скроневу кістку, і одразу поставив п’ятірку».

  Тепер дівчина малює не лише для себе, але й створює навчальні плакати для університетських кафедр. Її роботи є на кафедрах фізіології, хірургії. Зараз робить плакати для кафедри неврології. Також дівчина вже створювала візуальну рекламу для Асоціації лікарів карпатського регіону. 

  Свої схематичні плакати студентка малює олівцями. Деякі з них інтерактивні, тобто мають рухомі деталі, за які можна потягнути, і картинка змінюється. Каже, їй цікаво ілюструвати книжки, зараз має справу здебільшого з медициною. Це найкращий релакс – малювати під улюблену музику.

  «Мені завжди було легше вивчати матеріал у вигляді схем, – пояснює студентка. – Я читала і створювала мапу думок – таку собі асоціативну карту».

  Мар’янина кімната в гуртожитку вирізняється з-поміж інших – дуже креативна, її прикрашають живопис і графіка. На стіні є чудернацький дракон, красивий ліс, пастельний ембріон людини тощо. А ще висять дві декоративні квіткові композиції, які символізують серце і легені. Їх вона створила ще на першому курсі до Дня університету.

 • Мар’яна ніколи не вчилася малювати в професійній школі – все сама. Дівчина – з сім’ї медиків, але дуже творчих. Мама – гінеколог-мамолог, яка прекрасно малює. Тато – фізіотерапевт-реабілітолог, який уміє змайструвати майже все на світі, а ще чудово шиє.

  Батько – з Палестини. Саме там Мар’яна і навчалася до другого класу. Аж поки в країні перестало бути безпечно. Сім’я повернулася в Україну, в Рівне.

  Після закінчення університету Мар’яна хоче працювати в психіатрії. Захоплюється цією наукою ще з сьомого класу, найцікавіше для неї – мозок людини. Навіть має таке татуювання на руці.

  А ще дівчина багато років грає на скрипці. Якось навіть виступила в Німеччині на стадіоні перед мільйонами людей. Зіграла разом із найбільшим рок-гуртом світу, де одночасно виступають тисяча музикантів.

  Наталя МОСТОВА

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!