Заробити мільйон після АТО

  • Підприємливим бійцям АТО пропонують безкоштовне сприяння у відкритті та веденні власного бізнесу.

     

    Зроби крок

    Нещодавно під час одного з реабілітаційних заїздів для воїнів АТО, які проводив БФ «Франківський опір» при Гошівському монастирі, до бійців завітав столичний бізнес-тренер, представник БФ «GoMicro» Станіслав Корнєв. Він презентував воякам цікавий семінар та запропонував взяти участь у проекті «Зроби крок», що реалізується в рамках програми соціальної адаптації учасників АТО за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

    Кожен боєць АТО має можливість представити свою бізнес-ідею, яку фінансові експерти БФ «GoMicro» оцінять і проаналізують. Якщо справа виявиться перспективною, вояку АТО забезпечать консалтинговий супровід у розвитку його бізнесу: просуватимуть справу, навчатимуть, допоможуть із необхідними контактами, залученням інвесторів та партнерів.

    «Після демобілізації бійцям складно адаптуватися в мирному житті не лише в психологічному плані, але й у різних соціальних аспектах, – каже Станіслав Корнєв. – Не кожен із них має змогу повернутися на попереднє робоче місце чи взагалі не хоче займатися тим, що робив до війни. Адже у багатьох вояків відбулося кардинальне переосмислення цінностей. Цим героям необхідно допомогти знайти своє місце в житті, визначитися зі справою, яка приноситиме їм не тільки дохід, але й задоволення, зрештою, навчити заробляти гроші».

    Проект «Зроби крок» діє майже рік. Впродовж цього часу представники БФ «GoMicro» розглянули кілька десятків різноманітних бізнес-ідей, які генерували підприємливі вояки з усієї України. Кілька з них уже успішно працюють.

    Як зазначають фінансові експерти благодійного фонду, якщо після проведеного бізнес-семінару бодай 5% слухачів відгукнуться та підготують реальні бізнес-плани, то це вже чудовий результат. Важливим каталізатором для розвитку власного бізнес-потенціалу є правильна мотивація, на яку якраз і надихає бійців АТО Станіслав Корнєв під час своїх бізнес-семінарів.

    20160514_103517

    «На колінах»

    «Говорити про те, що треба дати певним категоріям людей велику пенсію, бо вони цього заслужили, в принципі, правильно. Бо вони таки її заслужили», – починає свій семінар бізнес-тренер. Звісно, можна піти під будівлю Верховної Ради і вимагати належних виплат. Можливо, все-таки дадуть якусь незначну подачку. Однак при цьому варто «порахувати» наявні можливості та майбутні наслідки для цілої держави.

    Всі, мабуть, пам’ятають вислів «Юлина тисяча», який з’явився, коли в 2009 році Юлія Тимошенко розпорядилася виплатити компенсацію у розмірі 1000 гривень кожному вкладнику Ощадбанку СРСР. Як наслідок – стрибок курсу долара у півтора рази. Чи суттєво вплинула та незначна виплата на бюджет і покращення якості життя кожного із отримувачів? Навряд чи. Однак та тисяча обвалила економіку цілої країни більше, ніж на півроку.

    Крім того, як зазначає Станіслав Корнєв, в Україні на одну особу, що працює, припадають три, яким належать соціальні пільги (пенсіонери, інваліди, безробітні й т.д.). Із десяти осіб, що працюють, лише один виробляє щось матеріальне. Дев’ятеро, у кращому разі, торгують і обслуговують. Решта – різноманітні служби, які лише те й роблять, що контролюють одна одну.

    Очевидно, що безглуздо будувати своє майбутнє, орієнтуючись на соціальні пільги. Навіть попри те, що багато хто їх справді заслужив. Як не крути, необхідно починати самотужки щось здійснювати для власного добробуту. Оптимальний варіант – розпочати свою справу. Чимало вважають бізнес у нинішніх українських реаліях чимось недосяжним. «Нісенітниця! – запевняє Станіслав Корнєв. – Він «припадає пилом» просто під носом у кожного. Треба лише нахилитися і підійняти».

    Запустити бізнес не означає відкрити гігантський сталеплавильний завод – йдеться про невеличку, але прибуткову справу. 20% успішного підприємництва – це технології, які можна вивчити, а 80% – відповідна психологія. Треба лише знати чиїсь проблеми або потреби і якісно вирішувати їх.

    Станіслав Корнєв наводить реальний приклад кмітливої бізнес-ідеї. Одразу після перетину польського кордону, в першому ж населеному пункті працює крихітний сільгоспкооператив. А поруч, попри саму дорогу, розташовані стенди, де продають шини, що були у вжитку. Звичайний чоловік-селянин, який мешкає поруч із кордоном, побачив реальний попит: багато українських водіїв, які проїжджають, періодично спиняються, аби запитати, де можна придбати такі шини. З радянської точки зору, цей чоловік-торговець є справжньою сволотою. Він поїхав на місцеве звалище, назбирав там шин, відчистив їх і тепер «впарює» за гроші. Негідник-спекулянт! А, може, ні? Можливо, спекулянт – це не сволота, а вигідна професія, і цей чоловік – просто тямущий підприємець, який «на рівному місці» розпочав прибуткову справу. Аби знайти такі шини, пересічному водієві треба було б добряче пошукати і витратити купу часу.

    «Мікробізнес можна починати робити просто «на колінах», – підкреслює Станіслав Корнєв. – Для цього не потрібні масштабні інвестиції. Треба лише трохи кмітливості та спостережливості».

    Тренер переконаний, що успішний бізнес можна зробити навіть із виробництва дігтярного мила. Хоча, з іншого боку, можна просто скиглити, що нічого не вдасться через тотальну корупцію у верхніх ешелонах влади. Останній шлях значно легший, проте більш «голодний».

    Станіслав Корнєв застерігає: не варто починати бізнес, бо так зробив сусід, а також не потрібно «забивати» голову безглуздими лякалками: без грошей і зв’язків бізнес не відкрити, ринок уже «забитий», податки зжеруть всі прибутки, бандити відберуть бізнес, у мене немає комерційної «жилки»… і взагалі нічого не вдасться.

    «Ви не станете багатими вже сьогодні, – каже бізнес-тренер. – Почніть із малого. Кожного дня робіть бодай щось на своєму місці, і шанс вас сам знайде. Гроші, виграні в лотереї, як правило, не приносять добра».

     

    Від садів до кінотеатру

    Минулого тижня БФ «Франківський опір» провів черговий реабілітаційний заїзд для бійців АТО – на базі реколекційного центру УГКЦ, що в с. Заріччя Надвірнянського району. Цей заїзд був, у першу чергу, спрямований на те, аби допомогти воякам реалізувати свої бізнес-ідеї. Протягом тижня Станіслав Корнєв проводив теоретичні й практичні семінари для воїнів, аналізував і консультував їхні проекти. Результатами більш ніж задоволений. Вдалося виділити чотири проекти, які майже готові для реалізації і обіцяють бути прибутковими.

    Один боєць хоче зайнятися вирощуванням фундукового саду в Чернівецькій області (до речі, на землі, яку натовцю виділила місцева влада), інший планує «запустити» екоферму в Миколаївській області, третій боєць задумав відкрити в Івано-Франківську або Калуші 5D-кінотеатр, а ще один воїн із Києва готовий вирощувати рибу в закритій водоймі.

    Окрім цього, під час заїзду розглядали багато інших цікавих ідей: СТО, що спеціалізується на двоколісній техніці, кафе-музей, присвячений АТО, соціально корисні туристичні маршрути, кооператив для учасників АТО, куди б вони могли вкладати свої заощадження, і т.д.

    Як зазначає керівник БФ «Франківський опір» Володимир Рожнов, у своїх бізнес-проектах бійці найчастіше прораховувалися в обчисленні кошторису. Як правило, після фахового аналізу з’ясовувалося, що відкриття тієї чи іншої справи обійдеться значно дорожче, ніж передбачав солдат.

     

    Досвід із Калуша

    Деякі вояки вже успішно реалізували свою бізнес-ідею, тож лише консультувалися з тренером щодо подальшого розвитку і ділилися досвідом з іншими бійцями.

    Серед них житель Калуша Володимир Павлюк із позивним Антибіотик, який воював у гарячих точках АТО у складі 128-ї бригади 15-го окремого гірсько-піхотного штурмового батальйону. Після демобілізації організував сантехнічну монтажну службу в Калуші, яка цілодобово приймає та виконує замовлення від містян щодо відповідних робіт у помешканні.

    Володимир Павлюк розповідає, що ідея такої справи виникла вже давно, адже якість роботи працівників ЖЕКів залишала бажати кращого, та й графік обмежувався часовими рамками. Окрім цього, особистий досвід вояка цілком дозволяв розпочати такий бізнес: чоловік багато років вчився виконувати монтаж опалення, з часом «виріс» до спеціаліста з обслуговування газових котлів і колонок.

    Фірма приймає замовлення через гарячу телефонну лінію. Протягом 20 хвилин після запиту клієнта працівники прибувають до необхідного об’єкту. За добу щонайменше надходить одне замовлення, в середньому – близько п’яти. Середньомісячний чистий заробіток – 3000 гривень. Хоча все залежить від сезону – іноді дохід може сягати й 10 000 гривень.

    Початкове інвестування є незначним – близько 2000 доларів США. «У цій справі головне – дотримання високої якості та оперативність», – наголошує Володимир Павлюк.

    Як зазначає керівник БФ «Франківський опір» Володимир Рожнов, наступний реабілітаційний заїзд, де знову проводитимуть навчання основ бізнес-грамотності та робитимуть оцінку бізнес-проектів бійців АТО, запланований на кінець літа або початок осені.

    А наразі свої бізнес-ідеї вояки можуть надсилати на електронну пошту Станіслава Корнєва stanmiko.fe@gmail.com. Про вже наявні проекти атовців можна дізнатися на сторінці групи БФ «GoMicro» в соціальній мережі «Facebook» під назвою GoMicro. MicroBusiness Mentors in Ukraine.

    Наталя МОСТОВА

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!