ПОДІЇ:
– 21 квітня 1920 р. – договір між петлюрівською УНР і Польщею, за яким українська сторона офіційно визнала анексію Польщею Галичини, Західної Волині, частини Полісся, Лемківщини, Підляшшя, Посяння і Холмщини.
– 21 квітня 1922 р. – Нестор Махно та його супроводжуючі були депортовані зі Станиславова до табору інтернованих у Стжалкові.
– 21 квітня 1929 р. – у Коломиї відбувся «святочний вечір в 68-мі роковини смерти Тараса Шевченка при участи оперового співака В.Тисяка (тенор), д-ра Ю.Стецюка (баритон) та Р.Сімовича (фортеп’ян)».
Василь Тисяк
– 21 квітня 1932 р. – Шевченківські роковини святкувала Коломия. Мішаний хор під проводом Р.Ставничого виконав «Заповіт» (Стеценка), «Лічу в неволі» (Січинського), «Шевченкова кантата» (Малицької – Стеценка). З промовою виступив професор Д.Николишин. У концерті брали участь солісти В. Тисяк (тенор), І. Синенька – Іваницька (сопранове соло).
Міжвоєнна Коломия. Площа Ринок
– 21 квітня 1934 р. – крадіжка з вірменського костьолу в Станиславові. Вкрали два келихи та одну тацю з золота загальною вартістю 1170 зл. У крадіжці підозрювали Василя Ясиняка та Андрія Лошньова. Вкрадене не знайшли.
Вірменський костел. Міжвоєнний період
– 21 квітня 1944 р. – завершуючи контрнаступ, з’єднання Першої танкової армії вермахту зайняло Коршів Станіславської області.
– 21 квітня 1954 р. – вступ СРСР до ЮНЕСКО.
– 21 квітня 1994 р. – президент Леонід Кравчук видав указ «Про введення в готівковий обіг приватизаційних майнових сертифікатів».
Указ спрямовувався на забезпечення сприятливих умов для реалізації громадянами України їх права на безоплатне одержання в процесі приватизації частки державного майна. Встановлювалося, що платежі за придбані об’єкти приватизації здійснюються з приватизаційних депозитних рахунків або за бажаннями громадян приватизаційними майновими сертифікатами
– 21 квітня 2010 р. – президент України Віктор Янукович і Росії – Дмитро Медведєв у Харкові, всупереч Конституції України, підписали угоду про подовження терміну базування Чорноморського флоту РФ у Криму після 2017 року ще на 25 років – до 2042-го, а також можливість пролонгації ще на п’ять років за згодою сторін. В обмін на таку поступку Україна отримала обіцянку 30% знижки на ціну російського газу.
– 21 квітня 2010 року – завершився візит у Гданськ делегації з Івано-Франківська, яка перебувала там з метою освячення точної копії ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської, виконаної художником-реставратором краєзнавчого музею Валерієм Твердохлібом. Повернення копії Святині ініціював о. Володимир Вінтонів.
Більше – читайте тут.
ІМЕНИНИ: Іларіон, Іван, Юлія і Родіон
ЦІКАВО:
– 21 квітня 753 до н. е. – вважається датою заснування Рима Ромулом (за висновком римського ученого Марка Теренція Варрона).
Заснування Рима не є державним вихідним днем, але це дуже цікавий і барвистий фестиваль. У День народження Рима відбувається символічне відкриття воріт міста, щоб у них змогли ввійти як жителі Рима, так і численні туристи буквально з усіх куточків світу. Згідно з переказами, Рим був заснований Ромулом у 11 календі травня (21 квітня) 753 року до н.е. За легендою, Ромула та його брата Рема вигодувала вовчиця.
Також 21 квітня 1926 народилася Єлизавета II, королева Великої Британії (з 1952 р.) з династії Віндзорів. Сьогодні – її 85-річний ювілей.
Підготували Наталія Храбатин та Галина Максим’юк
Читайте також:
Цей день в історії Прикарпаття: 1 квітня, 2 квітня, 3 квітня, 4 квітня, 5 квітня, 6 квітня, 7 квітня, 8 квітня, 9 квітня, 10 квітня, 11 квітня, 12 квітня, 13 квітня, 14 квітня, 15 квітня, 16 квітня, 17 квітня, 18 квітня, 19 квітня, 20 квітня
Цей день в історії Прикарпаття. Січень, Лютий, Березень
21.04.2015